STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STTH9012TV2
Hersteller:
Paket:
ISOTOP®
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE MODULE 1.2KV 45A ISOTOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$29.2695
$29.2695
10
$26.999
$269.99
100
$23.05498
$2305.498
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 125 ns |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | ISOTOP |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.1 V @ 45 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 45A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STTH9012 |