STW30NF20
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STW30NF20
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 200V 30A TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1597 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series STripFET™
Power Dissipation (Max) 125W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V