STW70N10F4
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STW70N10F4
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 65A TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 85 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 19.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series DeepGATE™, STripFET™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 65A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V