SUP28N15-52-E3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUP28N15-52-E3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 150V 28A TO220AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1725 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 120W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 28A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V