SV01GA330KAR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SV01GA330KAR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 33PF 2KV NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.220" (5.59mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.170" (4.32mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SV
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF