SV02HC102KAR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SV02HC102KAR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 3KV X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.220" (5.59mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.320" L x 0.200" W (8.13mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SV
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF