SV05HC103KAR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SV05HC103KAR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL
Auf Lager : 8
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" L x 0.200" W (11.90mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SV
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF