E-Switch
Produkt-Nr.:
SV8F23SS-351
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PB SPST-NO 2A 36V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$16.359
$16.359
10
$14.66325
$146.6325
25
$14.01896
$350.474
50
$13.29392
$664.696
100
$12.810465
$1281.0465
250
$12.004808
$3001.202
500
$11.118553
$5559.2765
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Yellow |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 25.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2 VDC |
| Series | SV8 |
| Voltage Rating - DC | 36 V |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | SV8F23 |