Remington Industries
Produkt-Nr.:
SVS2-4-10
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FORK TERMINALS, PVC INSULATED, 1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.8845
$11.8845
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.252" (6.40mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.835" (21.20mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | Remington Industries |
| Contact Material | Copper |
| Tongue Inside Opening | 0.169" (4.29mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | - |
| Base Product Number | SVS2-4 |