SW13A65NA01
C&K
Produkt-Nr.:
SW13A65NA01
Hersteller:
C&K
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 6.5A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 65°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.30mm x 14.20mm
Current Rating (Amps) 6.5A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series SW, COMAX
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V