SW30SSL255
Linrose Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SW30SSL255
Beschreibung:
SWITCH PB SCR LAT RING BL 110V
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 30.00mm Dia
Current Rating (Amps) 5A (AC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 110 VAC
Series SW30SS
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC 250 V