NKK Switches
Produkt-Nr.:
SW3822/A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STD SIZE ROCKER/MDE-HIGH CAPACIT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Concave (Standard V) |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 30A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SW |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Base Product Number | SW3822 |