SWC15-S5-NB
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
SWC15-S5-NB
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB C Receptacle
Approval Agency cULus, FCC, PSE
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 1.56" L x 1.08" W x 1.70" H (39.6mm x 27.4mm x 43.3mm)
Product Status Active
Weight 0.104 lb (47.17 g)
Current - Output (Max) 3A
Series SWC15-N (15W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length -
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 5V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC