SWI10-5-E-I38
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
SWI10-5-E-I38
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB A Receptacle
Approval Agency CB Scheme, IEC
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 0.93" L x 1.50" W x 2.03" H (23.5mm x 38.5mm x 61.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.088 lb (39.92 g)
Current - Output (Max) 2A
Series SWI10-E-USB (10W)
Power (Watts) 10 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized Europe
Cord Length -
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 5V
Standard Number 60950-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC