SWPA4020S1R2NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SWPA4020S1R2NT
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 2.15A 38MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 72MHz