SWPA5040S6R8MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SWPA5040S6R8MT
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 2.5A 56MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz