SWPA6028S6R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SWPA6028S6R2MT
Beschreibung:
FIXED IND 6.2UH 2.4A 61MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Inductance 6.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz