SWPA6045S2R7NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SWPA6045S2R7NT
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 4.3A 20MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.75A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz