SWPA8040S1R2NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SWPA8040S1R2NT
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 5.65A 13MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 59MHz