SWS600-12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
SWS600-12
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 74°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 3.62" W x 4.72" H (190.0mm x 91.9mm x 119.9mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 A
Series SWS600 (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed
Efficiency 78%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC