SWT100-525
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
SWT100-525
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 100W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 74%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, cUR, UR
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.75" L x 4.25" W x 1.77" H (196.9mm x 108.0mm x 45.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 4 A
Current - Output 1 8 A
Series SWT (100W)
Power (Watts) 100W
Type Open Frame
Current - Output 3 800 mA