TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
SWT40-5FF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 40W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Product Status | Obsolete |
| Efficiency | 70% |
| Mfr | TDK-Lambda Americas Inc |
| Features | DC Input Capable, Universal Input |
| Voltage - Input | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | 15V |
| Voltage - Output 3 | -15V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | Yes |
| Approval Agency | CE, cUR, UR |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm) |
| Number of Outputs | 3 |
| Current - Output 2 | 1.5 A |
| Current - Output 1 | 3 A |
| Series | SWT (40W) |
| Power (Watts) | 40W |
| Type | Open Frame |
| Current - Output 3 | 300 mA |
| Package | Bulk |