Bulgin
Produkt-Nr.:
SX0790
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Bushing Thread | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 20.20mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SX |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Off-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Bulgin |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SX079 |
| Actuator Material | - |