SXP41C565KAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SXP41C565KAA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 5.6UF 100V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.652" (16.55mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.780" (19.80mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.882" L x 0.230" W (22.40mm x 5.84mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SXP
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 5.6 µF