Bulgin
Produkt-Nr.:
T0918SOAAA
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PB SP SPST-NC 500MA BLK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.1375
$2.1375
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 7.10mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 500mA (AC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 0918 |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Bulgin |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | T0918SO |