T1812-102J
Tamura
Produkt-Nr.:
T1812-102J
Hersteller:
Tamura
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 50MA 40 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 30 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.143" (3.63mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40Ohm Max
Inductance 1 mH
Series T1812
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5MHz