T1812-560J
Tamura
Produkt-Nr.:
T1812-560J
Beschreibung:
FIXED IND 56UH 190MA 5.5 OHM SMD
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.143" (3.63mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5Ohm Max
Inductance 56 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz