T198A686K025AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T198A686K025AS
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.29Ohm
Series T198
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KEMET
Capacitance 68 µF