Microchip Technology
Produkt-Nr.:
T2803-PLH
Hersteller:
Paket:
48-QFN (7x7)
Charge:
-
Beschreibung:
IC RF TXRX ISM>1GHZ 48VFQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 54mA ~ 56mA |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Serial Interfaces | SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | General ISM > 1GHz |
| Power - Output | 3dBm |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Series | - |
| Sensitivity | - |
| Type | TxRx Only |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Current - Receiving | 85mA |
| Voltage - Supply | 3.2V ~ 4.6V |
| Modulation | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Data Rate (Max) | - |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | - |