T370E106M025AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T370E106M025AS
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.230" L x 0.130" W (5.84mm x 3.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series T370
Type Molded
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF