Curtis Industries
Produkt-Nr.:
T38020-03-0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.375"
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.926
$2.926
10
$2.2268
$22.268
25
$2.08544
$52.136
50
$1.85383
$92.6915
100
$1.813455
$181.3455
250
$1.672418
$418.1045
500
$1.511222
$755.611
1000
$1.339937
$1339.937
5000
$1.259339
$6296.695
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | Solder Turret |
| Series | 38000 |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Polypropylene (PP) |
| Number of Circuits | 3 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 3 |
| Base Product Number | T38020 |