T3PS250041P
Teledyne LeCroy
Produkt-Nr.:
T3PS250041P
Hersteller:
Teledyne LeCroy
Beschreibung:
PROG SWITCHING DC POWER SUPPLY 1
Auf Lager : 5
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Current Regulation - Load 9.5mA
Voltage Regulation - Load 130mV
Current - Output 0 ~ 4.5A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.1% + 200mV; 0.1% + 5mA
Size / Dimension 13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm)
Product Status Active
Weight -
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line 128mV
Series -
Power (Watts) 360W
Type Bench (AC to DC)
Number of Characters 4 (2)
Display Type LCD
Voltage - Supply 85 ~ 265VAC
Voltage - Output 0 ~ 250VDC
Mfr Teledyne LeCroy
Ripple 80mV p-p, 15mV rms
Features LAN, Programmable, USB Interface
Package Box
Current Regulation - Line 9.5mA