TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
T4010019031-000
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$16.986
$16.986
10
$16.63165
$166.3165
25
$16.18914
$404.7285
50
$15.39304
$769.652
100
$13.88919
$1388.919
250
$13.800688
$3450.172
500
$12.03137
$6015.685
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 60V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 3.00µin (0.076µm) |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M8-3 |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Automation Control, Industrial, Telecommunications |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | - |
| Mounting Feature | - |
| Series | M8 |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | T40100 |