T491A686K004AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T491A686K004AS
Beschreibung:
CAP TANT 68UF 10% 4V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 68 µF