T491B335K016AT4100
KEMET
Produkt-Nr.:
T491B335K016AT4100
Beschreibung:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1411
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 3.3 µF