T496B106K006AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T496B106K006AS
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1411
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series T496
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF