T496D476K010AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T496D476K010AS
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 10% 10V 2917
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series T496
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF