T510E107M025AS
KEMET
Produkt-Nr.:
T510E107M025AS
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP TANT 100UF 20% 25V 2924
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series T510
Type Molded
Package / Case 2924 (7360 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 100 µF