Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
T60100-3C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | Box Lug |
| Current Rating (Amps) | 100 A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 0.75" Dia x 2.95" L (19.1mm x 75mm) |
| Series | T600 |
| For Use With/Related Products | Class T Fuses |
| Voltage | 600V |
| Contact Material | - |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 3 |
| Package | Bulk |