T92P7A12-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T92P7A12-240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 240V
Auf Lager : 115
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 65°C
Switching Voltage 277VAC - Nom
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 3.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T92
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC