TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T92P7A12-240
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 240V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$28.0915
$28.0915
10
$26.6893
$266.893
25
$25.28482
$632.1205
50
$23.87996
$1193.998
100
$22.47529
$2247.529
250
$21.07062
$5267.655
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 65°C |
| Switching Voltage | 277VAC - Nom |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 16.7 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 3.8 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 24 VAC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | T92 |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Must Operate Voltage | 192 VAC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | T92P7 |