T92S7A22-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T92S7A22-12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V
Auf Lager : 89
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 65°C
Switching Voltage 277VAC - Nom
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 333 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 9.1 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T92
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC