T93YA202KT20
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
T93YA202KT20
Hersteller:
Vishay Sfernice
Beschreibung:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Auf Lager : 1794
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series T93
Power (Watts) 0.5W, 1/2W