T9AP5D52-48
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T9AP5D52-48
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V
Auf Lager : 913
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 21 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T9A
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC