T9AS5D12-18
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T9AS5D12-18
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V
Auf Lager : 64
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 55.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 324 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T9A
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC