TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
T9GS2L14-48
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 48V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.0445
$5.0445
10
$4.72815
$47.2815
25
$4.2028
$105.07
50
$3.99247
$199.6235
100
$3.78233
$378.233
250
$3.362088
$840.522
500
$3.151948
$1575.974
1000
$2.941827
$2941.827
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Switching Voltage | 480VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 18.8 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 2.5 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Contact Form | SPST-NC (1 Form B) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | T9G |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Must Operate Voltage | 36 VDC |
| Release Time | 22 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | T9GS2 |