TAAB106K010G
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAAB106K010G
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 10V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm
Series TAA
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF