TAAC226K035G
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAAC226K035G
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.681" L (7.50mm x 17.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF