TACL225M016RTA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TACL225M016RTA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm
Series TACmicrochip®, TAC
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF