TACU105M016XTA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TACU105M016XTA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 1UF 20% 16V 0805
Auf Lager : 52915
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Series TACmicrochip®, TAC
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF