TAD30US3P3B-P
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
TAD30US3P3B-P
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, UL
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.34" L x 1.36" W x 0.77" H (84.8mm x 34.5mm x 19.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6 A
Series TAD30-P (30W)
Power (Watts) 20W